Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie   |   Jak dojechać |  

Wyniki konkursu filmów o ekonomii społecznej projektu SENTINEL

Z Radością informujemy, że Jury międzynarodowego konkursu filmów o ekonomii społecznej oficjalnie ogłosiło wyniki. Pierwszą nagrodę zdobył film Zakładu Aktywności Zawodowej nr 2 w Krośnie. Przedstawia on działalność ZAZu i korzyści, jakie niesie za sobą praca w tej instytucji. Film został w całości przygotowany przez pracowników Zakładu począwszy od scenariusza, poprzez muzykę, zdjęcia a na montażu kończąc.  Poniżej przedstawiamy zwycięski film:

 

 

 

 

Druga nagroda trafiła do Fundacji Chaber (węg. Vámosújfalu), której misją jest poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych, w szczególności z dysfunkcją wzroku. Oprócz zajęć dla osób niewidomych organizują m.in. obozy rzemieślnicze dla zdrowych dzieci prowadzone przez niepełnosprawnych mistrzów (garncarstwo, koszykarstwo, tkactwo). Film przedstawia działalność fundacji.

Trzecia nagroda została przyznana za film Socent Cycle Tour. W ramach projektu Sentinel  instytucja Social Impact gGmbH zorganizowała wycieczkę rowerową w Brandenburgii w Niemczech. Celem wydarzenia była prezentacja dobrych praktyk dotyczących wdrażania innowacji społecznych na obszarach wiejskich.

Nagrodę publiczności przyznano filmowi Mastiff Cargo Bike Project. Film przedstawia historię grupy młodych ludzi, którzy w ramach projektu Mastiff Cargo Bike Projekt pracują nad wywołaniem rewolucji rowerowej w Debreczynie na Węgrzech. Jej rezultatem będzie przeniesienie lokalnego krótkodystansowego transportu na rowery towarowe, tak aby wprowadzić pozytywne zmiany zarówno społeczne jak i środowiskowe.

Konkurs filmów o ekonomii społecznej został zrealizowany w ramach międzynarodowego Projektu „SENTINEL Rozwój i wzmacnianie pozycji przedsiębiorstw społecznych w celu maksymalnego zwiększenia ich wpływu na sektor ekonomiczny i społeczny w państwach Europy Środkowej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Europa Środkowa.

wstecz