Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie   |   Jak dojechać |  

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie koordynuje działania związane z rekrutacją uczestników wyjazdu dzieci z Podkarpacia na kolonię do Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle.

36 dzieci z rodzin z terenu Podkarpacia poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi wyjedzie na kolonię do Wisły w województwie śląskim.

Z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych wyszła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, która zaprosiła dzieci z Podkarpacia do rezydencji prezydenta RP w Wiśle. Będą tam przebywać od 25 lipca do 1 sierpnia pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców.

Kancelaria Prezydenta RP zapewni całej grupie nocleg wraz z wyżywieniem, a pozostałe koszty (transport, ubezpieczenie, materiały do zajęć dla dzieci oraz wynagrodzenie opiekunów i kierownika kolonii) zostaną pokryte przez województwo podkarpackie.

Dodatkowo, marszałek Władysław Ortyl zwrócił się z prośbą do potencjalnych sponsorów o zakup wyprawek dla dzieci, a w Urzędzie Marszałkowskim i Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie zorganizowano zbiórkę pieniędzy wśród pracowników, mającą wesprzeć to cenne przedsięwzięcie.

Organizatorem wypoczynku dla dzieci będzie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Czudcu, które wchodzi w skład Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.

wstecz