Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie   |   Jak dojechać |  

Aktualności

Działania w projekcie „Liderzy kooperacji” w czasie pandemii koronawirusa

Celem Modelu Kooperacji w Gminach Wiejskich jest między innymi wzmocnienie kompetencji służb i współpracy pomiędzy nimi, a sam wypracowany Model ma być uniwersalny. Jak możemy kooperować w okresie kwarantanny, aby była to współpraca użyteczna dla podmiotów w gminach wiejskich?

W związku z zaistniałą sytuacją poszczególne podmioty zaangażowane w prace Modelem powinny podjąć starania o dostosowanie do istniejących obecnie możliwości swoich zadań, które mają realny wpływ na przebieg projektu.

więcej

Lista gmin, gdzie zostały uruchomione telefony  do mieszkańców umożliwiające otrzymanie informacji w zakresie  zagrożenia pandemią oraz pomocy w sytuacjach kryzysowych.
 

więcej

Informacja

Szanowni Państwo,

Nawiązując do apelu kierowanego przez Pana Władysława Ortyla Przewodniczącego Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie informuje iż, uruchomił infolinię pod nr 794 680 880 umożliwiającą otrzymanie informacji w zakresie zagrożenia pandemią, pomocy w kryzysowej sytuacji oraz możliwościach wsparcia żywnością pochodzącą z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 osób objętych kwarantanną.

więcej

Informacja

Szanowni Państwo !

W związku z sytuacją podwyższonego ryzyka, od dnia 17 marca 2020 roku do odwołania zostaje zamknięta obsługa klientów w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej.

więcej

IX spotkanie Zespołów ds. Modelu oraz Komitetu Sterującego projektem „Liderzy kooperacji”

W dniach 9-10 marca 2020 r. odbyło się IX spotkanie Zespołów ds. Modelu oraz Komitetu Sterującego projektem „Liderzy kooperacji”. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkich Podmiotów Sektorowych działających na obszarze makroregionu I.

więcej