Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie   |   Jak dojechać |  Jesteśmy na FB |

Aktualności

Zakończenie projektu SENTINEL

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie informuje o zakończeniu realizacji projektu „SENTINEL Rozwój i wzmacnianie pozycji przedsiębiorstw społecznych w celu maksymalnego zwiększenia ich wpływu na sektor ekonomiczny i społeczny w państwach Europy Środkowej”. Projekt realizowany w okresie 01.06.2017 – 31.05.2020 był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Europa Środkowa.

więcej

Konferencja kończąca projekt SENTINEL

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie jako partner projektu „SENTINEL Rozwój i wzmacnianie pozycji przedsiębiorstw społecznych w celu maksymalnego zwiększenia ich wpływu na sektor ekonomiczny i społeczny w państwach Europy Środkowej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Europa Środkowa zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji kończącej ww. projekt.

więcej

Wyniki konkursu filmów o ekonomii społecznej projektu SENTINEL

Z Radością informujemy, że Jury międzynarodowego konkursu filmów o ekonomii społecznej oficjalnie ogłosiło wyniki. Pierwszą nagrodę zdobył film Zakładu Aktywności Zawodowej nr 2 w Krośnie. Przedstawia on działalność ZAZu i korzyści, jakie niesie za sobą praca w tej instytucji. Film został w całości przygotowany przez pracowników Zakładu począwszy od scenariusza, poprzez muzykę, zdjęcia a na montażu kończąc.

więcej

Konkurs filmów o ekonomii społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie zaprasza do udziału w konkursie filmów o ekonomii społecznej. Zgłaszane filmy do konkursu nie mogą przekraczać 10 minut i powinny mieścić się w następującej tematyce: ekonomia społeczna, przedsiębiorczość społeczna, etyczny biznes, innowacje społeczne czy tworzenie miejsc pracy w mniej rozwiniętych regionach

więcej

Symulator Przedsiębiorczości Społecznej - Film

W związku z programem pilotażowym projektu SENTINEL pod nazwą Symulator Przedsiębiorczości Społecznej został zrealizowany krótki film promocyjny.

więcej

Targi Ekonomii Społecznej

Projekty, funduszeW dniu 9 czerwca 2019 r. w Parku Kultury i Wypoczynku „Bulwary” Rzeszów odbyły się Targi Ekonomii Społecznej zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Targi odbyły się w ramach Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości zorganizowanego przez Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy.

więcej

Targi Ekonomii Społecznej

Projekty, funduszeRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Targach Ekonomii Społecznej, które odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2019 roku w Parku Kultury i Wypoczynku „Bulwary” Rzeszów.

więcej

Wizyta studyjna na Węgrzech

Projekty, funduszeW dniach 9 - 10.05.2019 r. przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie uczestniczyli w wizycie studyjnej w miejscowościach Szabadszallas i Gyulaj na Węgrzech.  Wizyta odbyła się w ramach projektu „SENTINEL Rozwój i wzmacnianie pozycji przedsiębiorstw społecznych w celu maksymalnego zwiększenia ich wpływu na sektor ekonomiczny i społeczny w państwach Europy Środkowej”

więcej

Międzynarodowe Spotkanie Partnerów Projektu SENTINEL

Projekty, funduszeO dofinansowanie mogą starać się: przedsiębiorstwa społeczne, spółdzielnie socjalne, spółdzielnie inwalidów i niewidomych a także podmioty ekonomii społecznej sfery gospodarczej: organizacje pozarządowe prowadzące działalność gospodarczą, z której zyski wspierają realizację celów statutowych oraz Zakłady Aktywności Zawodowej z województwa podkarpackiego.

więcej

Symulator Przedsiębiorczości Społecznej (SPS)

Projekt, funduszeRzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej zapraszają do udziału w Symulatorze Przedsiębiorczości Społecznej.

więcej